Predstavte si pokojné miesto uprostred rušného veľkomesta, kde môžete relaxovať v úplnom súkromí a tichu, kedykoľvek si zmyslíte. Miesto, kde vás bude čakať vyhriata sauna, nastavená presne podľa vašich preferencií. Sauna, ktorá vďaka využitiu moderných technológií nepotrebuje prakticky žiaden personál. A teraz si predstavte, že si tento privátny wellness môžete užívať priamo v práci alebo hoci i na streche vášho domu. Nie, nejde o fantáziu, ale realitu, ktorú máte na dosah ruky.

Príroda v meste

Wellnessy využívajúce smart technológie nie sú vo svete žiadnou novinkou. Na Slovensku sa o realizáciu tohto konceptu najnovšie pričinila technologická firma Instarea, ktorej primárnym zameraním je monetizácia veľkých dát. Ak sa tejto oblasti nevenujete, pravdepodobne ani netušíte o čom je reč. Mohlo by vás teda prekvapiť, že práve firma, ktorá analyzuje dáta priniesla do mesta niečo, čo sa zdá byť technológiám veľmi vzdialené — prírodu, relax a oddych od mestského ruchu.

A prečo práve sauna? Instareu tvorí prevažne tím mladých a dynamických ľudí oceňujúcich nielen športové aktivity, ale aj zaslúžený relax. Keďže účinky sauny pozitívne ovplyvňujú nielen telo, ale aj psychiku, saunovanie sa stalo súčasťou firemnej kultúry. Smart sauna stojaca priamo na terase firmy je však v prvom rade prezentáciou špičkových technológií, ktoré Instarea úspešne implementovala aj na služby ako Market Locator, Adalytics či CallInspector.

O čo teda ide?

Pojem Elysium Spa predstavuje saunovacie jednotky, ktoré spájajú prvotriedne technológie a funkčný dizajn. Sauny fungujú na princípe aplikovaných IoT technológií (skratka za anglického Internet of Things — Internet vecí), ktoré zaručujú praktický prístup a jednoduché ovládanie. Bola navrhnutá tak, aby oslovila aktívnych, mestských ľudí, ktorí hľadajú príjemné oddychové prostredie, hoci i uprostred administratívneho centra. Je ideálnym riešením pre každého zaneprázdneného človeka, ktorý po príchode do spa už nechce nič riešiť.

Stačí vám aplikácia

V Bratislave a okolí sa nachádza približne dvadsať sáun. Množstvo ľudí dochádza do vzdialených sáun ako je Sai Welness v Senci alebo Ponteo v Rusovciach. Väčšina jazier v Bratislave je značne zastavaná chatami, rodinnými domami a jazerá poskytujú stále menšiu rekreačnú kapacitu pre verejnosť. Chýbajú atraktívne zariadenia v krásnom prostredí, v ktorých sa dajú stráviť príjemne chvíle.

Výhodou Elysium sauny je, že jej kapacita nikdy nebude prekročená, a teda sa vám nikdy nestane, že budete sedieť v preplnenej saune. V aplikácii máte neustály prehľad o obsadenosti termínov, a tak si môžete vybrať čas, ktorý vám vyhovuje najlepšie. Prístup majú iba registrovaní členovia, ktorí dostávajú v rámci komunity hodnotenie. Preto sa môžete spoľahnúť, že v Elysium Spa stretnete iba príjemných ľudí.

A čo je najlepšie — na vstup do sauny vám stačí nainštalovať si aplikáciu. Prostredníctvom nej dokážete ovládať teplotu, svetlo, vzduch aj hudbu, hoci aj na diaľku, aby ste mali po príchode už všetko pripravené. Dvere do sauny následne otvoríte vlastnou tvárou alebo QR kódom.

Chcete vedieť viac? Staňte sa fanúšikmi Elysium Spa na Facebooku aj Instagrame.