Slovensko je síce malá krajina, ale za to má veľký potenciál na myšlienky, ktoré dokážu osloviť svet. Spomeňte si napríklad na nápad lietajúceho auta, ktorý pochádza zo Slovenska a zaujal širokú verejnosť. Aj za týmto startupom stálo dlhoročné priateľstvo, odhodlanie, nadšenie pre technológiu a túžba robiť veci inak. A tu sa začína aj náš príbeh.

klikni na mapku

Nášmu projektu Elysium SPA a doteraz vykonanej práci sa dostalo uznania na európskej úrovni. Všimol si nás portál, ktorý pravidelne zostavuje rebríčky a informuje o startupoch naprieč Európou.

Portál EU-Startups je popredná online platforma so zameraním na začínajúce startupy v Európe. Web bol založený v októbri 2010 a vďaka článkom majú ich čitatelia prístup k dátam, rozhovorom a novinkám na túto tému. Okrem zamerania na mladé technologické spoločnosti zverejňujú aj ďalšie druhy správ z technologického priestoru, ktoré majú

komerčný alebo kultúrny dopad na startupy v Európe.

Stránky EU-Startups každý mesiac oslovia svojim obsahom viac ako 300 000 ľudí so záujmom o startupy. Vízia portálu zvyšuje naše nadšenie zo zaradenia do rebríčku vychádzajúcich startupových hviezd.

Vízia portálu je prepojiť európsku startupovú scénu a podporiť podnikanie v Európe.

O Elysium SPA

Všetko sa to začalo naším spoločným hobby – saunovaním. Nápady s plne samoobslužným wellness prichádzali, postupne sa formovali a práca na nich započala začiatkom roka 2020.

Hlavnú myšlienku pre naše smerovanie sme zadefinovali takto: „Posunúť saunovanie a relax na novú úroveň s pomocou AI softvéru.“ Mnohí by oponovali, že relax a technika by sa nemali kombinovať, a skôr by sme sa mali zameriavať na stále viac skloňovaný technologický detox. Tohto faktu sme si patrične vedomí a sme jeho zástancami, a preto sme naše riešenie poňali z iného uhla.

Vízia Elysium SPA je priniesť zákazníkom pôžitok z peopleless pobytu v saune a wellness.

Chceme priniesť človeku možnosť prisôsobiť si čas venovaný oddychu tela a mysle podľa svojich potrieb. Pre tieto potreby sme vyvinuli appku do telefónu a obslužný softvér do nášho spa. Softvér, ktorý vám pomôže s výberom tej správnej skrinky, autorizácii vstupu do wellnessu alebo nákupom produktov na recepcii. Veľkou novinkou budú naše zen budky – súkromné odpočívarne. V nich vám softvér pomôže prispôsobiť si oddych pri kombinácii svetelnej terapie, aromaterapie a zvukoterapie, a to za pomoci jednoduchého kliknutia na displej. K tomuto všetkému bude mať človek prehľad o saunách a ich obsadenosti, o svojich rezerváciách, platbách a sauna buddies (svojich priateľoch) s ktorými chce tento čas tráviť.

Samotný softvér bol len jedna strana mince. Bolo potrebné nájsť hardvér, ktorý by sme vedeli použiť a správne ho skombinovať so softvérom. Po preskúmaní trhu, sme dospeli k záveru, že aktuálne ponúkaný hardvér je veľmi úzko špecifikovaný a nebolo ho možné plnohodnotne využiť pre naše potreby a riešenie. A tak sme začali v našej dielni vyrábať ovládače svetiel, senzorov teploty, saunových pecí, difúzery a iné. Informácie z tohto hardvéru vieme použiť v reálnom čase na vytvorenie nezabudnuteľného zážitku a pohodlia.

Technológie sme si potrebovali najprv vyskúšať v malom. Ako prototyp pre naše technológie bola vytvorená súkromná terasová sauna. Aby sme vychytali všetky muchy, sme sa podujali všetci kolegovia – saunoví nadšenci. Saunu sme pravidelne používali, testovali jednotlivé scenáre a zisťovali čo môže nastať. Po dôkladnom vyladení sme mohli pokračovať v implementácii pre zvyšok spa.

Celé wellness čaká onedlho jeho kolaudácia, bude nabité našimi technologickými nápadmi, ktoré si užijete čoskoro naživo aj vy, ak nám to aktuálna situácia dovolí. Do tej doby nás zatiaľ môžete sledovať na sociálnych sieťach.

Vďaka tejto revolučnej myšlienke sa náš startup dostal medzi 10 najočakávanejších pre rok 2021! Nomináciou sme veľmi poctení, pretože aj vďaka nej máme možnosť zviditelniť sa na startupovej mape Európy a nadviazať nové partnerstvá. Našim cieľom je vytvoriť súbor riešení, ktorý zastreší komplexnú ponuku produktov a služieb, a zároveň ho je možné prispôsobiť potrebám aj toho najnáročnejšieho klienta.

Všetky nominácie si môžete pozrieť tu.

P.S.: toto nie je platená reklama 🙂