Dnešná generácia ľudí v súčasnosti čoraz viac vyžaduje rýchle a bezkontaktné služby. Počet používateľov smartphonov rastie a automatizácia sa stáva neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Niet divu, že práve IoT technológie (Internet of Things) zažívajú v dnešnej dobe svoj boom. Výhodou Internetu vecí je predovšetkým jeho všestranná využiteľnosť ako aj potenciál zlepšiť a zefektívniť kvalitu nášho života.

Slovenská spoločnosť Instarea, ktorá sa sústreďuje najmä na monetizáciu veľkých dát, sa túto technológiu rozhodla implementovať na people-less prevádzku. Cieľom bolo vytvoriť produkt či službu, ktorá by ponúkla zákazníkom pridanú hodnotu v podobe najmodernejších IoT technológií. V praxi sme tieto riešenia zhmotnili do smart sauny, ktorá prináša úplne nový wellness zážitok (odpoveď na otázku, prečo práve sauna nájdete v našom prvom blogu).

Hlavnou výhodou IoT sauny je umelá inteligencia, ktorá umožňuje personalizáciu a optimalizáciu jednotlivých interakcií. Interaktívny rezervačný systém cez mobilnú aplikáciu a takmer nulová potreba personálu sú zas výhody, ktoré významne zefektívňujú organizáciu času.

Komponenty Elysium sauny

Elysium saunu tvoria viaceré zariadenia, ktoré navzájom spolupracujú. Na inteligentnom fungovaní sauny sa podieľajú tri aplikácie — bookingová, bezpečnostná a ovládacia.

Bookingová aplikácia slúži na rezerváciu sauny. Každý člen Elysium klubu má vďaka nej prehľad o všetkých saunách a ich obsadenosti, môže si teda vybrať konkrétny čas a lokalitu, ktorá mu vyhovuje najlepšie. Okrem toho, vďaka tejto aplikácii viete aj na diaľku ovládať funkcie v saune. Požadovanú teplotu si nastavíte už vopred a po príchode na vás bude čakať sauna, vyhriata presne podľa vášho želania. Toto riešenie by mohlo slúžiť ako efektívna náhrada recepčných vo wellness centrách a hoteloch.

Bezpečnostné zariadenie umožňuje vstup do sauny bez potreby personálu. Pomocou biometrie detekuje vašu tvár alebo iný rozpoznávací znak, ktorý ste predtým zaregistrovali cez vašu bookingovú aplikáciu. Vďaka tomu je zaručené, že do sauny budú môcť vstúpiť iba registrovaní používatelia s platnou rezerváciou. Biometrické dáta sú bezpečné a v súlade s GDPR.

Ovládacia aplikácia prijíma a zobrazuje informácie zo senzorov, ktoré zaznamenávajú jednotlivé prvky ako teplo, ventiláciu či svetlá. Je súčasťou zariadenia, cez ktoré môžu návštevníci tieto prvky ovládať. Umožňuje teda zakaždým iný zážitok prispôsobený požiadavkám návštevníka. Viac sa o nej dočítate tu.

Podnikajte s ElysiumSpa

ElysiumSpa predstavuje end-to-end technológiu od jedného providera, ktorý zabezpečuje všetky softvérové a hardvérové komponenty. Tento systém do veľkej miery optimalizuje náklady, zaručuje najkvalitnejší materiál produktu a prináša výhody inovatívnej značky ElysiumSpa. Všetky potrebné súčasti boli navrhnuté a vytvorené skúsenými IT profesionálmi v našom laboratóriu.

Výnimočnosťou Elysium Spa je, že spája prírodu s technológiami a má potenciál byť novým zdrojom príjmov pre hotely či iné rekreačné zariadenia. Elysium sauna sa hodí aj do mestského prostredia, kde poskytuje ničím nerušené útočisko pred hektickým životom, ale aj do hôr a lyžiarskych stredísk, kde ju ocenia najmä milovníci zimných športov. Keďže ide o people-less koncept, majitelia týchto zariadení môžu zákazníkom poskytnúť bezchybný servis so značnou redukciou nákladov na personál.

Sledujte Elysium Spa na Facebooku, Instagrame a Pintereste.