Už ste niekedy sedeli v saune a vtom si k vám z ničoho nič sadol človek so smiešnou čiapkou na hlave? Že nie? Niet divu, čiapky do sauny sú v našich končinách ešte relatívne nová vec a nie každý presne rozumie, na čo vlastne slúžia.

O pozitívnych účinkoch sauny sa toho popísalo už veľa. Čo vám však môže priniesť to, že si do sauny vezmete čiapku? Prekvapivo viac, ako len pobavené úsmevy vašich spotených spolusaunovníkov.

Vydržíte dlhšie

Ak sa vám už stalo, že ste strávili dlhší čas na horúcom slnku bez akejkoľvek pokrývky hlavy, pravdepodobne vás po nejakom čase začali trápiť závraty či nevoľnosť. Prečo? Z jednoduchého dôvodu. Vaša hlava sa v horúčave zohrieva oveľa rýchlejšie, ako zvyšok tela, pocit prehriatia teda bez klobúku či šiltovky pocítite oveľa skôr.

To isté platí aj o saune, a to dvojnásobne. Tam sa totiž teplota šplhá až k sto stupňom Celzia. Ak ste teda citlivejší na vysoké teploty, práve odokrytá hlava môže byť dôvodom toho, že v saune vydržíte maximálne pár minút. Čiapka udržiava konštantnú teplotu vašej hlavy (slúži ako tepelná izolácia), z čoho vyplýva, že vďaka nej vydržíte v saune dlhšie a maximalizujete tak benefity, ktoré vám prináša.

Potešíte vášho kaderníka

Ďalšou výhodou saunových čiapok je, že chráni vaše vlasy pred poškodením. Možno tušíte, že vysoké teploty vaše vlasy nielen vysušujú, ale ich aj lámu a oslabujú. Ak ste oddaným fanúšikom saunovania a doprajete si ju viackrát do mesiaca, veľmi rýchlo sa to môže negatívne prejaviť aj na kvalite vašich vlasov.

Budete cool

V neposlednom rade máte zaručené, že s čiapkou v saune budete vždy originálni. A ak vám to nestačí, na trhu už nájdete aj verzie inšpirované vikingskými čiapkami. Presne tak, to sú tie s dvomi rohmi.

Ako si vybrať tú správnu?

Zabudnite na to, že sa pôjdete saunovať so šiltovkou na hlave. Aby bol váš pobyt v saune čo najzdravší, vaša čiapka musí byť zo 100% prírodného materiálu, ideálne z ovčieho rúna, cez ktoré pokožka hlavy môže dýchať, aj keď je chránená.

Čiapku do sauny dnes bez problémov zoženiete v špecializovaných e-shopoch. Tie kvalitné vás vyjdú od 11 do 30 eur.

My čiapky do sauny milujeme, a tak všetkým členom Elysium klubu ponúkame možnosť kúpiť si vlastnú čiapku s naším logom zo 100% ovčej vlny.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: Facebook / Instagram / Pinterest